SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA „KRAINA ZMYSŁÓW” – BYDGOSZCZ


Pierwsza Certyfikowana SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA – „KRAINA ZMYSŁÓW” w Bydgoszczy oficjalnie otwarta!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż udało się stworzyć na mapie Bydgoszczy innowacyjne, wyjątkowe miejsce terapeutyczne – polisensoryczne, zaprojektowane z myślą o wszechstronnym rozwoju dzieci i młodzieży. Jest to miejsce magiczne, ponieważ dzieją się tu rzeczy niezwykłe…

Sala Doświadczania Świata w Bydgoszczy jest niczym cudowna kraina polisensoryczna. Pomieszczenie dostarcza w sposób delikatny i kontrolowany różnorodnych bodźców, przy użyciu efektów świetlnych, wizualnych, dźwiękowych, kinestetycznych, muzycznych i zapachowych. Tutaj nic nie dzieje się przypadkowo, każdy najmniejszy element sali ma swój sens terapeutyczny, a dla odbiorcy tworzy niezwykle atrakcyjną i przyjemną ucztę dla zmysłów.

„Kraina Zmysłów” jest to pierwsza Certyfikowana Sala Doświadczania Świata w Bydgoszczy i jednocześnie pierwsza, która uzyskała certyfikację w województwie kujawsko-pomorskim. To niebywałe wyróżnienie, ale przede wszystkim gwarancja najwyższej jakości świadczonych usług. Sala została zaprojektowana w konsultacji z międzynarodowymi specjalistami metody Snoezelen w taki sposób, by była miejscem w pełni profesjonalnym, z zapewnieniem najwyższych standardów terapeutycznych dla naszych podopiecznych.

Na czym polega metoda Snoezelen (Sala Doświadczania Świata)?

Głównym założeniem Snoezelen jest swobodne „doświadczanie” świata przez podopiecznego, poprzez odpowiednie dozowanie bodźców polisensorycznych. Bodźce te z jednej strony wpływają na delikatną aktywację układu nerwowego i doznań sensorycznych, z drugiej strony gwarantują uzyskanie pogłębionego relaksu. W Sali Doświadczania Świata podstawą jest cudowną atmosfera, poczucie bezpieczeństwa oraz niezwykłość relacji z terapeutą.

Sala Doświadczania Świata jest profesjonalnym wsparciem w procesie nabywania umiejętności „poznawania” i „doświadczania” świata krok po kroku, na drodze specjalistycznej terapii – w magicznym miejscu, w niezwykłej atmosferze, w wyjątkowej relacji z terapeutą.


„W Snoezelen nic nie musisz, wszystko możesz…”